ubrania basic

O ile wiele kobiet w swoich stylizacjach posiłkuje się mocnymi, wyrazistymi kolorami i nietuzinkowymi krojami, o tyle już coraz większa ich rzesza stawia na odcienie pastelowe oraz jednolite fasony. Nie da się ukryć, że na co dzień, wiele z nas nie lubi rzucać się w oczy i wyróżniać w tłumie, dodatkowo stawiając raczej na wygodę oraz możliwość dopasowania jednej stylizacji na wiele okazji niż zapełniania szafy przypadkowymi fasonami. Wszystko to umożliwiają ubrania typu basic.

Dlatego też w tym miejscu chcielibyśmy skupić się właśnie na nich i nieco przybliżyć ich istotę. Na czym polega ich fenomen i jak to się stało, że coraz więcej tego typu odzieży znajduje się w szafach tak wielu pań?

Ubrania basic – główne założenia

Na pierwszy rzut oka nijakie i bez wyrazu. Pozory jednak mylą. Ubrania basic, bo o nich tutaj mowa, to obowiązkowe elementy garderoby każdej kobiety. Charakteryzują się one ponadczasowością, klasyką, prostotą oraz uniwersalnością. Można by rzec, że głównym hasłem, które najlepiej opisuje ten rodzaj ubrań, jest minimalizm. Mimo, że nie znajdziemy w nich jaskrawych barw, bogatych zdobień i pstrokatych wzorów, potrafią zachwycić niejedną osobę i być bazą stylizacji na wiele okazji. Wyczarujemy z nich nieskomplikowane stroje na co dzień, ale również stroje na odświętne okazje i ważne spotkania biznesowe. Króluje tutaj przede wszystkim biel, czerń, beż oraz granat a zatem barwy pasujące do niemal każdego typu urody.

Stylizacje w stylu basic

Trudno wyobrazić sobie szafę osoby posiłkującej się stylem basic bez białych koszul. To one stanowią bazę całej stylizacji i sprawdzą się zarówno na co dzień, jak również na specjalne okazje. Jako przykład wskazać tutaj możemy dostępną w sklepie moodo.pl, białą koszulę oversize. Uosobienie stylu basic to także proste t-shirty, albo bawełniane bluzki z krótkim rękawkiem w jednolitym kolorze (również dostępne na moodo.pl).

Wiele pań nie wyobraża sobie stylu basic bez prostych, czarnych rurek, z których zbudujemy strój na codzienny spacer z psem czy też spotkanie z przyjaciółką, a dobierając do tego odpowiednią marynarkę – również na spotkanie o pracę, albo ważny egzamin.

Moda na ubrania basic

Skąd zatem tak duże zainteresowanie tego typu garderobą ? Odpowiedź jest tutaj oczywista. Po pierwsze, ubrania te są ponadczasowe i nie musimy obawiać się, że za rok wyjdą z mody. Po drugie, kupując jedną rzecz, będzie ona odpowiednia na wiele okazji, co pozwoli na eksperymentowanie z formą oraz oczywiście na zaoszczędzenie wielu pieniędzy. Wreszcie, po trzecie, często mniej znaczy więcej, a siła tkwi w prostocie i niech te dewizy towarzyszą jak największej liczbie kobiet.